Menu

Træningstider - Vinter

Vintertræning
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
 1. Holdet 21:00-23:00
Bane 6
  18:00 - 20:00
½ Bane 4
       
 2. Holdet  21:00-23:00
Bane 6
  18:00 - 20:00
½ Bane 4
       
 3. Holdet              
 4. Holdet         19:00-21:00
Bane 6
   
 Old Boys 1       21:00-23:00
Bane 6
     
 Old Boys 2       21:00-23:00
Bane 6
     
 Sen. Motion 1 18:00 - 19:00
½ Bane 8
    21:00-23:00
Bane 6
     
 Sen. Motion 2              
 Sen. Motion 3 18:00 - 19:00
½ Bane 8
  18:00 - 20:00
½ Bane 4
(Note 1)
       
 U16 Drenge     18:00 - 20:00
½ Bane 4
       
 8-U14/16
 Drenge
    18:00 - 20:00
½ Bane 4
  17:30 - 19:00
Bane 5
   13:00-15:00
Bane 6
 8-U12/13
 Drenge
    17:00-18:00
½ Bane 6
(Note 2)
       
 8-U10/11
 Drenge
    16:00-18:00
½ Bane 6
  16:00-18:00
Bane 6
   
 U5/9 Drenge 17:00 - 18:00
Bane 7
  17:00 - 18:00
Bane 7
       
 Damer              
 U13/14 Piger       16:00-17:00
Bane 7
     


 Nr.   Bane   Afvigelser 
 1  11-mands græsbane - Skovbrynet  
 2  8-mands græsbane - Skovbrynet  
 3a  5-mands græsbane - Skovbrynet
 (Foran klubhuset)
 
 3b  5-mands græsbane  - Skovbrynet
 (For enden af 8-mands)
 
 3c  5-mands græsbane - Skovbrynet
 (Ved siden af 11-mands)
 
 4  11-mands kunstgræsbane - Skovdiget
 onsdag kl. 18:00-20:00
 
 5  8-mands kunstgræsbane - Skovdiget
 fredag kl. 17:30-19:00
 
 6  Boldhallen - Skovbrynet  Lukket lørdag den 12. december kl. 18:00-23:00
 Lukket i vinterferien (15.-21. februar) 
 7  Salen - Værebro Centret
 mandag kl. 17:00-18:00
 onsdag kl. 17:30-18:30
 
 8  11-mands kunstgræsbane - Bagsværd
 (dispensation
)
 
 9  8-mands kunstgræsbane - Bagsværd  
 10  Frimærket - Bagsværd
 (For enden af 8-mands)
 
 11  11-mands kunstgræsbane 1 - Gladsaxe
 (dispensation
)
 
 12  11-mands kunstgræsbane 2 - Gladsaxe
 (dispensation
)
 

Note 1: Indtil 1. Holdet begynder at træne den 20. januar.
Note 2: Træningen starter til januar.
Note 3: ???

Sponsorer

Denne uges hjemmekampe
Maj 2017
22.
mandag
18.00
VB 1968
1 - 5
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (03) Forår • Pulje 1
Skovbrynet Skole
Jyllinge FC
Skovbrynet Skole
22.
mandag
19.00
VB 1968
3 - 7
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Forår • Pulje 4
Skovbrynet Skole
Ishøj BK
Skovbrynet Skole
24.
onsdag
19.00
VB 1968
3 - 2
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Skovbrynet Skole
Espergærde IF
Skovbrynet Skole
24.
onsdag
19.00
VB 1968 (1)
4 - 1
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 2 - Forår • Pulje 2
Skovbrynet Skole
Virum-Sorgenfri BK
Skovbrynet Skole
24.
onsdag
20.00
VB 1968 (1)
6 - 2
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 3
Skovbrynet Skole Kunstgræs
Skuldelev-Selsø SK
Skovbrynet Skole Kunstgræs
28.
søndag
11.00
VB 1968
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Forår • Pulje 4
Skovbrynet Skole
Herlev IF
Skovbrynet Skole
28.
søndag
13.00
VB 1968
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (00) Forår • Pulje 2
Skovbrynet Skole
Gladsaxe-Hero BK
Skovbrynet Skole

DBU Sjælland

bold.dk

Tipsbladet