Menu

Træningstider - Vinter

Vintertræning
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
 1. Holdet 21:00-23:00
Bane 6
  18:00 - 20:00
½ Bane 4
       
 2. Holdet  21:00-23:00
Bane 6
  18:00 - 20:00
½ Bane 4
       
 3. Holdet              
 4. Holdet         19:00-21:00
Bane 6
   
 Old Boys 1       21:00-23:00
Bane 6
     
 Old Boys 2       21:00-23:00
Bane 6
     
 Sen. Motion 1 18:00 - 19:00
½ Bane 8
    21:00-23:00
Bane 6
     
 Sen. Motion 2              
 Sen. Motion 3 18:00 - 19:00
½ Bane 8
  18:00 - 20:00
½ Bane 4
(Note 1)
       
 U16 Drenge     18:00 - 20:00
½ Bane 4
       
 8-U14/16
 Drenge
    18:00 - 20:00
½ Bane 4
  17:30 - 19:00
Bane 5
   13:00-15:00
Bane 6
 8-U12/13
 Drenge
    17:00-18:00
½ Bane 6
(Note 2)
       
 8-U10/11
 Drenge
    16:00-18:00
½ Bane 6
  16:00-18:00
Bane 6
   
 U5/9 Drenge 17:00 - 18:00
Bane 7
  17:00 - 18:00
Bane 7
       
 Damer              
 U13/14 Piger       16:00-17:00
Bane 7
     


 Nr.   Bane   Afvigelser 
 1  11-mands græsbane - Skovbrynet  
 2  8-mands græsbane - Skovbrynet  
 3a  5-mands græsbane - Skovbrynet
 (Foran klubhuset)
 
 3b  5-mands græsbane  - Skovbrynet
 (For enden af 8-mands)
 
 3c  5-mands græsbane - Skovbrynet
 (Ved siden af 11-mands)
 
 4  11-mands kunstgræsbane - Skovdiget
 onsdag kl. 18:00-20:00
 
 5  8-mands kunstgræsbane - Skovdiget
 fredag kl. 17:30-19:00
 
 6  Boldhallen - Skovbrynet  Lukket lørdag den 12. december kl. 18:00-23:00
 Lukket i vinterferien (15.-21. februar) 
 7  Salen - Værebro Centret
 mandag kl. 17:00-18:00
 onsdag kl. 17:30-18:30
 
 8  11-mands kunstgræsbane - Bagsværd
 (dispensation
)
 
 9  8-mands kunstgræsbane - Bagsværd  
 10  Frimærket - Bagsværd
 (For enden af 8-mands)
 
 11  11-mands kunstgræsbane 1 - Gladsaxe
 (dispensation
)
 
 12  11-mands kunstgræsbane 2 - Gladsaxe
 (dispensation
)
 

Note 1: Indtil 1. Holdet begynder at træne den 20. januar.
Note 2: Træningen starter til januar.
Note 3: ???

Sponsorer

Denne uges hjemmekampe
August 2017
14.
mandag
18.30
VB 1968
3 - 1
Herrer
M+45
8-M+45 (Superveteran) 2 - Efterår • Pulje 2
Skovbrynet Skole
Jyllinge FC
Skovbrynet Skole
16.
onsdag
19.15
VB 1968 (1)
Herrer
Senior
Serie 6 - Efterår • Pulje 2
Skovbrynet Skole Kunstgræs
FC Rudersdal
Skovbrynet Skole Kunstgræs
17.
torsdag
18.00
VB 1968
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 1
Skovbrynet Skole
KBK Hillerød
Skovbrynet Skole
17.
torsdag
19.00
VB 1968
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 1
Skovbrynet Skole
Gladsaxe-Hero BK
Skovbrynet Skole
20.
søndag
14.00
VB 1968
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 4
Skovbrynet Skole
Grantoftens IF
Skovbrynet Skole

DBU Sjælland

bold.dk

Tipsbladet