Menu

Træningstider - Forår/Efterår

Forårstræning fra den 1. april og efterårstræning fra den 1. august (nogle hold først den 8. august)
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
 1. Holdet 18:00-20:00
Bane 1
  18:00-20:00
Bane 1
       
 2. Holdet 18:00-20:00
Bane 1
  18:00-20:00
Bane 1
       
 3. Holdet              
 4. Holdet   18:30-20:00
Bane 11
19:00-21:00
Bane 4
(Note 3) 
       
 5. Holdet   19:00-21:00
 Bane 4 
19:00-21:00
Bane 4
(Note 3) 
       
 6. Holdet   19:00-21:00
Bane 4 
         
 Sen. Motion 1              
 Old boys 1              
 Old boys 2 18:30-20:00
Bane 2 
           
 Superveteran              
 U19 Drenge   18:00-20:00
½ Bane 1
  18:00-20:00
½ Bane 1 
     
 8-U14 Drenge              
 8-U10/11
 Drenge
17:00-18:00
Bane 3a 
  17:00-18:00
Bane 3a 
       
 U5/9 Drenge 17:00-18:00
Bane 3d
  17:00-18:00
Bane 3d
       
 Damer 18:15-19:15
Bane 3a
(Note 2)  
           
 8-U15 Piger 18:00-19:30
Bane 2
(Brian) 
17:30-19:00
Bane 2
(Ajjat og Ali)
  17:30-19:00
Bane 2
(Ajjat og Ali)
     
 8-U13 Piger  18:00-19:30
Bane 2
(Arif) 
  18:00-19:30
Bane 2
(Helle)
       
 VIF U12/3 16:30-18:30
Bane 3c og ½ Bane 1
16:30-18:30
Bane 3c og ½ Bane 1
16:30-18:30
Bane 3c og ½ Bane 1
16:30-18:30
Bane 3c og ½ Bane 1 
     


 Nr.   Bane   Kommentarer
 1  11-mands græsbane - Skovbrynet  Vi skal skåne banen så flyt så mange øvelser som muligt udenfor.
 Flyt evt. målet frem til målfeltets start ved skud på mål.
 2  8-mands græsbane - Skovbrynet  Vi skal skåne banen så flyt så mange øvelser som muligt udenfor.
 Flyt evt. målet frem til målfeltets start ved skud på mål.
 3a  5-mands græsbane - Skovbrynet
 (Foran klubhuset)
 
 3b  5-mands græsbane  - Skovbrynet
 (For enden af 8-mands)
 
 3c  5-mands græsbane - Skovbrynet
 (Ved siden af 11-mands mod skolen)
 
 3d  3-mands græsbane - Skovbrynet
 (Foran klubhuset)
 
 4  11-mands kunstgræsbane - Skovdiget    Omklædningsfaciliteter må ikke benyttes på AB
 5  8-mands kunstgræsbane - Skovdiget
 Omklædningsfaciliteter må ikke benyttes på AB
 6  Boldhallen - Skovbrynet  
 7  Salen - Værebro Centret  
 8  11-mands kunstgræsbane - Bagsværd
 (dispensation
)
 
 9  8-mands kunstgræsbane - Bagsværd  
 10  Frimærket - Bagsværd
 (For enden af 8-mands)
 
 11  11-mands kunstgræsbane 1 - Gladsaxe
 (dispensation
)
 
 12  11-mands kunstgræsbane 2 - Gladsaxe
 (dispensation
)
 

Note 1: -
Note 2: Starter den 11. september.
Note 3: 4. og 5. Holdet skiftes til at spille hjemmebanekampe under DBU Sjællands turnering.

Sponsorer

Denne uges hjemmekampe
September 2017
19.
tirsdag
16.30
VB 1968
livescore
0 - 3
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2017/18 • Pulje 1
Skovbrynet Skole
Jammerbugt FC
Skovbrynet Skole
20.
onsdag
18.00
VB 1968
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 1
Skovbrynet Skole
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Skovbrynet Skole
23.
lørdag
14.00
VB 1968 (1)
Herrer
Senior
Serie 6 - Efterår • Pulje 2
Skovbrynet Skole
Herlev IF
Skovbrynet Skole
24.
søndag
16.00
VB 1968 (2)
Herrer
Senior
Serie 6 - Efterår • Pulje 2
Skovbrynet Skole
Stenløse BK
Skovbrynet Skole

DBU Sjælland

bold.dk

Tipsbladet